Hans Ahlskog

Kallad till kantor och bibellärare från 1.8.2011. Styrelsens kassör och medlem i pastorskollegiet.

David Åkerlund

Kallad till pastor och ordinerad 25.3.2017. Anställd på deltid sedan 1.4.2017. Styrelsemedlem och medlem av pastorskollegiet.

Ola Österbacka

Kallad till pastor och ordinerad 23.11.2008. Styrelsens sekreterare. Ordförande i pastorskollegiet.

Øyvind Edvardsen

Pastor, insatt i Ordets ämbete 2013. Tjänstledig september-december 2021.